Kun je besparen op je vaste lasten?

Last updated on December 16th, 2024 at 09:28 am

besparen op je vaste lasten

Besparen op je vaste lasten.

Hoe doe je dat?

Besparen op je vaste lasten: zet de tering naar de nering

Het is een heel oud Nederlands gezegde: de tering naar de nering zetten. Het betekent dat je je uitgavenpatroon (je tering, ergens op teren) aanpast aan wat je binnen krijgt (de nering). Voor veel mensen is dit stokoude spreekwoord hartstikke actueel. Bijna iedereen in Nederland heeft (iets) minder te besteden en dus moet er iets veranderen.

Na deze crisis zijn we allemaal een kei in besparen. De verwarming gaat een graadje lager, alle laders trekken we netjes uit het stopcontact. Maar dat zijn de kleine beetjes. Weet je wat echt verschil zou maken? Besparen op je vaste lasten door ze omlaag te brengen.

Besparen op je vaste lasten: maak ze ‘los’

Vaste lasten zijn in ons hoofd nogal, eh… vast! Je huur krijg je alleen omlaag door te verhuizen. En de enige manier om je belkosten te verlagen lijkt minder te bellen. Toch zien we iets over het hoofd. Want waarom zou je niet op je zorgverzekering kunnen besparen bijvoorbeeld?

Besparen op je vaste lasten: Is collectief een optie?

Het prijsverschil tussen de verschillende verzekeraars is niet zo gek groot, dus van vergelijkingssites word je ook niet rijk. Maar denk bijvoorbeeld eens aan een zorgverzekering met collectiviteitskorting. Je maandelijkse lasten gaan hierdoor met ruim een tientje per verzekerde in je huishouden omlaag. Via dit collectief kun je ook goedkope energie krijgen.

Vaste lasten die je niet ziet, maar wel voelt .Zaken als verzekeringen, je energierekening en je mobiele telefoon vallen allemaal onder wat met een sjiek woord commodities heet. Dat zijn uitgaven die je iedere maand hebt, maar waar je niet bij stil staat. In marketingtermen zeggen ze: die producten hebben te weinig emotionele waarde. Je hebt het nu eenmaal nodig, maar we denken er liever niet teveel over na. En daardoor kunnen ze ongemerkt een flinke hap uit je maandelijkse nering nemen.

Geen acteerles voor nodig

Die marketeers hebben natuurlijk gelijk. Als het een nieuwe laptop of het ideale jurkje betreft besteden we alle aandacht aan het vergelijken van prijs en product. Een nieuwe telefoon vinden we nog wel interessant, maar welk abonnement is al veel minder belangrijk. (Tip voor besparen op je belkosten: doe een jaartje langer met je smartphone en vind er een goedkope sim only bij.

Besparen op je vaste lasten kun je dus wel degelijk, mits je iets er emotioneler bent. ‘Zoveel?! Teeeering!!’

Lees ook mijn post over Gas water licht berekenen en Gas besparen.

Hoe bespaar jij op je vaste lasten? Wie heeft ervaring met collectiviteitskorting?


Discover more from Huisvlijt

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Similar Posts

27 Comments

  1. Als gepensioneerden hadden we geen collectieviteitskorting via werkgever bij de ziektekostenverzekering. Eerst hebben we dat wel gedaan via een ouderenbond. Later bleek een pas bij een thuiszorgorganisatie nog meer korting te geven. Het is een kwestie van uitrekenen.

  2. Oke, ik begrijp het wel denk ik, ik heb alle machine’s en gebruik die ook daar hebben we ze voor :)
    Er word hier iedere dag door 4 personen gedoucht, s’winters soms om de dag, ik draai s’nachts een was maar overdag ook altijd nog wel een kleine of fijne was, de verwarming staat hier overdag op 19 en gaat om 17 uur echt naar 20 s’winters, als het heel erg koud is en vriest zelfs op 21, en s’nachts op 16.
    We hebben een goed geisoleerde 2 onder 1 kap woning maar wel de zijgevel op het oosten.
    Kou lijden vind ik zo armoedig, dan bespaar ik liever wat op de boodschappen denk ik ;)

    1. het grappige is dat ik vroeger een echte koukleum was en de verwarming dus aanging als het ook maar even onder de 20 graden was in huis,maar op een gegeven moment moest ik wat meer op de centjes gaan letten en ben toen begonnen met de verwarming telkens een halve graad lager te zetten en dat je daar dan gewoon aan went ,want als ik nu wel eens thuis kom dan is het weleens zo dat ik denk dat de verwarming aanstaat terwijl dat helemaal niet zo is , bovendien voel ik mij een stuk energieker als ik i.p.v. de verwarming hoger te zetten gewoon wat dikkere kleding aan doe ,want als ik ergens kom waar de verwarming flink warm gestookt word dan voel ik me altijd erg duf en als ik al vermoeid ben word ik ook erg slaperig van de warmte , nee dan vind ik het met een graad of 18 in huis en een lekker vest en sloffen aan toch veel comfortabeler.

      1. Precies! Je went heel snel aan een lagere temperatuur in huis. Bovendien: als je bezig bent in huis is het al gauw te warm. Ik had het hier tot drie jaar geleden ook nooit onder de 20 graden. Nu vind ik 18 graden al meer dan genoeg. En komt het stoom zowat uit mijn oren in huizen waar het 20 graden of warmer is.

  3. Als je de thermostaat snachts heel laag zet dan stook je juist extra veel om overdag op die 17 graden te komen.
    laat je de thermostaat snachts wat hoger staan dan kost het opwarmen veel minder.

    Ik liet hem altijd op 15 staan op advies van een milieudeskundige die ik ooit over de vloer had, maar volgens de onderhoudsmonteurshier zou 17 beter zijn.
    Alleen heb ik hem overdag sochtends meestal niet hoger dan 16 en smiddag 17 of 18, pas savonds gaat ie een paar uurtjes naar 19, dus 17 snachts zou mij niets opleveren.

    Het maakt ook een heel verschil of je in een flat woont of een huis / hoekhuis / seniorenwoning etc woont.
    Bij mij zijn de stookkosten fors omhoog gegaan toen ik van een eengezinswoning (hoekhuis) naar een seniorenwoning (hoekhuis) met een verdieping minder maar wel meer grondoppervlak ging.

    Wat ik me wel afvraag bij mensen die zulke hele lage getallen noemen is of ze dan ook de vaste basiskosten erbij rekenen zoals de belasting en de aanvoer, of het alleen hebben over het verbruik.
    Want bij mij zitten de vaste kosten al ergens rond de 70 euro en dan zou een heel gezin maar 87 euro per maand in totaal betalen?
    Terwijl ik met heel bewust stoken etc. in mijn eentje toch echt al boven de 100 uit kom.

    1. Ik zit bij telfort en ben voor alles, tv internet en vaste telefoon ( ik meen ) rond de 36 euro kwijt. Dan komen de belkosten er nog wel overheen, alleen is dit niet veel omdat je per gesprek betaald. Ik zit dit jaar vanaf de maand februari iedere keer steeds onder de 40 euro aan totale kosten!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.